Vitajte cudzie tradície - Valentín!

Autor: Nikola Červenková | 13.2.2014 o 12:36 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  78x

Halloween alebo Valentín? Za pár rokov možno budeme sláviť aj Deň vďakyvzdania i keď my už od nepamäti ďakujeme za všetko každý deň. Prečo toľké „haló“ z cudzích veci, keď nevieme osláviť poriadne  napríklad Deň žien? A je tu opäť ten deň, keď pokope vidíte toľko červenej, ružovej a inej sladkej  ako po celý rok nie.

 

Deň Svätého Valentína - patróna zamilovaných alebo skrátene  Valentín sa slávi už asi všade. Myšlienky párov o zdieľaní spoločného času  plného lásky. Filmy, kvety, čokolády a preplnené reštaurácie. Tento deň slúži na vyjadrenie svojej lásky partnerovi spôsobom, aby to všetci mohli vidieť. Čím originálnejší darček, tým lepšie. Čím romantickejší, tým najlepšie. Ľudia sa predbiehajú a jeden druhému závidia. Rozhovor medzi priateľkami: „ Čo ti dal priateľ na Valentína?" - „ Nič, poslal mi iba SMS s textom: Milujem ťa najviac na svete a navždy budem. A  tebe?" -„ Čo? To je smutné. Mne poslal kyticu ruží a ideme na víkend preč." Akoby na tom záležalo. Nie je práve to „ Milujem ťa" najdôležitejšie a najpodstatnejšie na tom všetkom? Čo z toho, že partner dá partnerke krásny prsteň, keď ju mesiace podvádza? Hlúpi, zbytočný Valentín. Vraj sa láska za peniaze kúpiť nedá. Prečo v tento deň vyzerá ako na predaj? Každý predajca sa snaží speňažiť tento cirkus. Gýčovite zamilované pohľadnice, obrovské plyšové medvedíky či stereotypné balóniky v tvare srdca. Sladké bla bla bla na každom rohu. Samé sladké statusy, fotky partnerov. Obchody vyzdobené srdiečkami. Čakanie na pipnutie mobilu. Neustále bombardovanie tlačidla F5 na počítači či notebooku. Z rádia: Because I loooove you..Človeka to až núti nenávidieť.

Takéto veci tvrdia nezadaní, osamelí ľudia  alebo takí so zlomeným srdcom. Tí klamu však sami seba tým, že svetoborne všade a všetkým tvrdia, že neoslavujú tento sviatok alebo ho nenávidia. Pritom im v hlave hrá neustále „ prečo ja musím byť sám/sama?". Je to tak. Práve v tento deň, keď je láska všade navôkol  pociťujú  to, že nemajú po svojom boku partnera, ktorý by im šepkal do uška tie ľubozvučné slová. Ktorý by im poslal SMS alebo mail. Dokonca nemajú nikoho, kto ich môže v tento deň sklamať, že im nič nedaroval. Málokto si však uvedomuje, že nie je láska ako láska. Že nikto skutočne bez lásky nie je. Už len láska rodiny rozohreje srdce. Ako? Napríklad tým, že sa zaujímajú ako sa máte, čo ste jedli a čo práve robíte.  A čo priatelia, ktorí pri vás stoja, keď máte jeden z tých zlých dni? Čo tí, ktorí s vami kráčajú životom? Čo váš domáci maznáčik, ktorý sa príde pritúliť len tak, keď sa mu zachce? Láska je všade a vo všetkom. Partner príde, ale zatiaľ vás šťastím môžu napĺňať iné veci. Vaša obľúbená hudba, horúci kúpeľ alebo obľúbená komédia. Nepotrebujete partnera na to, aby ste boli kompletní. Maličkosti budujú veľké veci.

Lásku dávate, láska sa vám vracia. Oslávte preto tento deň s úsmevom na tvári a nie s depresiou v rukáve. Načo romantické filmy, víno a vreckovky? Usmejte sa. Je to len zlý deň, nie zlý život :) .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?